Kratki drzwiowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kratki drzwiowe
DO CZEGO SŁUŻĄ KRATKI DRZWIOWE
Kratki drzwiowe montowane są zazwyczaj w drzwiach łazienkowych jako wspomaganie wentylacji niewielkiego pomieszczenia. W przypadku, gdy w łazience znajduje się urządzenie wytwarzające spaliny – takie jak np. „Junkers”, umieszczenie otworu w drzwiach jest szczególnie ważne i musi spełniać odpowiednie normy. Podcięcie drzwiowe czy tuleje nie zapewnią odpowiedniej powierzchni czynnej, dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie wycięcie otworu w drzwiach i wstawienie kratki drzwiowej.
JAKIE KRATKI DRZWIOWE WYBRAĆ?
Na rynku dostępna jest szeroka gama kratek do drzwi, głównym czynnikiem jakim powinniśmy się kierować przy wyborze kratek jest wspomniana wyżej powierzchnia czynna. Wartość ta jest regulowana przepisami budowlanymi i powinna wynosić 220cm2 (0,022m2). Przykładowo dostępne w naszym sklepie kratki do drzwi o wymiarach 440×120 mm mają powierzchnię czynną 230 cm2 (0,023 m2), a zatem jeszcze wyższą niż niezbędne minimum.
Jesteśmy producentem kratek drzwiowych z metalu, dlatego oferujemy kratki drzwiowe o dowolnych rozmiarach.
Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze kratek drzwiowych jest materiał z jakiego są wykonane. Nasze metalowe kratki wentylacyjne wykonane ze stali nierdzewnej są bardzo trwałe, nie odkształcają się i nie przebarwiają w przeciwieństwie do plastikowych kratek drzwiowych. Dodatkowo można je łatwo zdemontować i myć nawet w zmywarce! To sprawia, że utrzymanie czystości produkowanych przez nas kratek wentylacyjnych jest tak łatwe.
Równie istotny jak spełnienie norm jest także wygląd kratek. Nasze kratki charakteryzują się nowoczesnym, acz stonowanym designem, dlatego będą pasować w niemal każdym wnętrzu. Dodatkowo oferujemy usługę malowania kratek drzwiowych w dowolnym kolorze z podstawowej palety RAL. Dzięki możliwości personalizacji kratek mogą one zostać dopasowane do koloru drzwi lub też stanowić efektowny dodatek.
JAK ZAMONTOWAĆ KRATKI DRZWIOWE?
Nasze kratki drzwiowe stanowią komplet z dwóch stron i montowane są na wcisk co zapewnia stabilność, a jednocześnie nie wymaga dodatkowych narzędzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma widocznych śladów montażowych, a zdjęcie kratek do czyszczenia jest bardzo proste. Kratki mogą być montowane w dowolnych drzwiach wewnętrznych posiadających otwór lub takich z możliwością jego wycięcia (większość dostępnych modeli na rynku).
Montując nasze kratki drzwiowe w swojej łazience lub innych pomieszczeniach, wymagających wymiany powietrza, zapewniasz skuteczną wentylację. Do łazienki musi napływać powietrze z sąsiednich pomieszczeń, dlatego w dolnej części drzwi niezbędny jest otwór wentylacyjny. Kratki drzwiowe metalowe z naszej oferty spełniają, wymagany przepisami, przepływ powietrza, jednocześnie wkomponowując się w styl Twojej łazienki czy kuchni.
Oferujemy kratki drzwiowe w dowolnych rozmiarach i kolorach. Jesteśmy producentem metalowych kratek do drzwi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu.