Kratki wentylacyjne i kominkowe do otworu prostokątnego

Wyświetlanie 1–12 z 125 wyników

Prostokątne kratki wentylacyjne i kominkowe
Osłony wentylacyjne pełnią bardzo istotną rolę w procesie wymiany powietrza – są zakończeniem przewodów doprowadzających lub odprowadzających powietrze. Prostokątne kratki wentylacyjne lub do kominka przeznaczone są do otworów kwadratowych i prostokątnych.
Prostokątne kratki kominkowe
Ogrzewanie powietrza za pomocą kominka możliwe jest dzięki naturalnemu procesowi cyrkulacji powietrza. W kominkach zazwyczaj znajdują się co najmniej dwie kratki kominkowe – na dole „zasysająca” zimne powietrze, i na górze obudowy – rozprowadzająca już ogrzane powietrze. W większości kominków kratki mają kształt prostokąta – jest to rozwiązanie najbardziej optymalne pod kątem zapewnienia odpowiedniej powierzchni czynnej kratki i doprowadzenia/odprowadzenia optymalnej ilości powietrza.
Kwadratowe/prostokątne kratki wentylacyjne
Osłony wentylacyjne o kształcie kwadratu stosowane są do maskowania prostokątnych otworów wentylacyjnych. Nasze kratki ze stali nierdzewnej są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju czynniki oddziałowujące na osłony – dlatego znalazły zastosowanie nie tylko w mieszkalnictwie ale i w przemyśle.
Jak wybrać prostokątne kratki wentylacyjne lub kominkowe?
Podstawowym czynnikiem przy wyborze jest ich rozmiar. Kratki powinny mieć odpowiednią powierzchnię czynną tak, aby zapewnić odpowiednią ilość powietrza. Parametry te brane są pod uwagę w procesie projektowania czy to instalacji wentylacyjnej czy kominka. Zadaniem konsumenta natomiast jest dostosowanie się do tych rozmiarów. Jako producent kratek wentylacyjnych i kominkowych jesteśmy w stanie zaoferować osłony również o niestandardowych wymiarach. W naszej ofercie znajdują się kratki z żaluzją lub siatką na wymiar.
Dodatkowo nasze kratki mogą być spersonalizowane kolorystycznie, osłony mogą być lakierowane dowolnym kolorem z podstawowej palety RAL. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.