Kratki kominkowe

Wyświetlanie 1–12 z 178 wyników

Kratki kominkowe
DO CZEGO SŁUŻĄ KRATKI KOMINKOWE?
Kratki kominkowe odgrywają bardzo istotną rolę w rozprowadzaniu ciepłego powietrza ogrzanego przez palenie w kominku. Dzięki cyrkulacji powietrza pomiędzy kratkami kominkowymi – wlotową i wylotową kominek nie przegrzewa się, a ogrzane powietrze może rozprowadzić się po pomieszczeniu. Kratki kominkowe zapewniają optymalną temperaturę kominka i uniemożliwiają jego przegrzanie, pełnią zatem również funkcję bezpieczeństwa.
JAKIE KRATKI KOMINKOWE WYBRAĆ?
Dobór kratki kominkowej o odpowiednich rozmiarach to jedna z kluczowych kwestii w procesie projektowania instalacji kominka. Wymogi odnośnie rozmiarów są różne i zależą od mocy i wielkości źródła ciepła, a także dodatkowych wskazań producenta. W naszej ofercie znajdują się kratki kominkowe na wymiar – jesteśmy producentem kratek kominkowych i możemy przygotować dla Państwa kratki o dowolnych rozmiarach.
Kolejnym ważnym aspektem w doborze kratek kominkowych jest materiał z jakiego są wykonane. Należy pamiętać, że w instalacji kominkowej krąży nagrzane powietrze o wysokiej temperaturze. Kratki powinny zatem być wykonane z materiału odpornego na ciepło. Produkowane przez nas kratki kominkowe wykonane są ze stali nierdzewnej, a zatem materiału bardzo odpornego nie tylko na wysoką temperaturę, ale także łatwego w czyszczeniu – co również bardzo istotne dla poprawnej cyrkulacji powietrza.
Równie istotny, jak względy techniczne, jest również wygląd kratki kominkowej. Oferujemy nowoczesne kratki wentylacyjne, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Dodatkowo kratki mogą zostać polakierowane w dowolnym kolorze z podstawowej palety RAL, dzięki czemu idealnie wpasują się w wystrój wnętrza i kominka.
Podczas wyboru kratek kominkowych należy pamiętać, że potrzebne są dwie kratki – wlotowa (umieszczona na dole kominka) i wylotowa (umiejscowiona u góry). Wynika to z naturalnego grawitacyjnego obiegu powietrza – ogrzane powietrze unosi się ku górze.
JAK DBAĆ O KRATKI KOMINKOWE?
Kratki kominkowe powinny być regularnie kontrolowane pod kątem wydajności przepływu powietrza i czystości. Jak w każdej instalacji wentylacyjnej tak samo i w instalacji kominkowej może dojść do zakurzenia kratek i zanieczyszczenia ich materiałami organicznymi. Skutkuje to obniżeniem wydajności, a w efekcie przegrzewaniem kominka. Nasze kratki kominkowe są łatwo demontowalne i nie trudne w czyszczeniu – można je nawet myć w zmywarce.
Kratka kominkowa jest uzupełnieniem niezbędnej instalacji przy kominku. Wybudowanie kominka to okazja do pozyskania przyjemnego miejsca na rodzinne spotkania. Zadbaj, aby było bezpiecznie, zgodnie z zasadami budowlanymi i aranżacją całego pomieszczenia. W naszym sklepie wybierzesz kratki kominkowe z szerokiej gamy produktowej, materiałowej, kolorystycznej.
Jesteśmy producentem kratek kominkowych na wymiar – w dowolnych rozmiarach i kolorach. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.