Kratki wentylacyjne zamykane

Wyświetlanie 1–12 z 25 wyników

Kratki wentylacyjne zamykane
Oferujemy wysokiej jakości kratki wentylacyjne zamykane z żaluzją. Kratki zamykane pozwalają na regulację przepływu powietrza, co szczególnie istotne w okresie niskich temperatur. Dzięki żaluzji możemy przymknąć kratki, przez co do pomieszczenia nie wdaje się nadmiar zimnego powietrza. Kratki te można również całkowicie zamknąć i odciąć czasowo cyrkulację powietrza. Jest to szczególnie przydatne, gdy pomieszczenie już posiada dobrą wentylację – np. poprzez lufty w oknach lub gdy występują inne nieszczelności przez które dostaje się powietrze, np. w starym budownictwie.
Gdzie mogą być stosowane zamykane kratki wentylacyjne?
Kratki wentylacyjne zamykane mogą być stosowane w dowolnym pomieszczeniu – kuchni, łazience, spiżarni itp. Istotnym jest, aby przepływ powietrza był zapewniony, dlatego nie zaleca się zamykania na stałe, a tym bardziej zaklejania czy całkowitego zatykania otworów wentylacyjnych. Nasze kratki z żaluzją pozwalają na ograniczenie ilości dopływu powietrza, co zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu, a jednocześnie zapewnia cyrkulację. Należy pamiętać, że całkowite zamknięcie lub zlikwidowanie kratki w pomieszczeniu w którym występuje duża wilgoć, może szybko spowodować rozwój drobnoustrojów i wykwity grzybiczne.
Czy można zamknąć kratki wentylacyjne?
Jak wcześniej wspomnieliśmy nasze kratki dzięki żaluzji mają opcję całkowitego zamknięcia otworu wentylacyjnego, jak i częściowego ograniczenia napływu powietrza. Całkowite zamknięcie kratki powinno odbywać się czasowo jeżeli jest to jedyne źródło świeżego powietrza. Nie zaleca się całkowitego zamknięcia otworu wentylacyjnego na dłuższy czas.