Kratki do drzwi łazienkowych – jakie wybrać?

Wentylacja w łazience jako pomieszczeniu w którym występuje duża wilgoć, a także często zainstalowane jest urządzenie spalające gaz, to szczególnie istotny aspekt. Od sprawnej wentylacji zależy nie tylko jakość powietrza w tym pomieszczeniu, ale co najważniejsze zdrowie. Bardzo istotnym elementem instalacji wentylacyjnej są kratki drzwiowe – jak je wybrać i czym powinniśmy się kierować?

Najważniejszy czynnik jaki powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru kratki wentylacyjnej do drzwi (kratki łazieńkowej) jest jej powierzchnia czynna.  Wielkość otworu reguluje rozporządzenie które mówi, że sumaryczna wielkość otworu, po zamontowaniu kratki, powinna wynosić minimum 0,022m2. Będzie to zatem np. otwór o wielkości 44×12 cm. Produkowane przez nas kratki spełniają normy dotyczące powierzchni czynnej, szczegółową ofertę znajdą Państwo poniżej:

W przypadku zainstalowania mniejszej kratki, tulei lub zastąpienia otworu podcięciem od dołu drzwi norma ta nie będzie spełniona.  Możliwe jest połączenie mniejszej kratki z podcięciem od dołu drzwi. Jeżeli w łazience znajduje się urządzenie spalające gaz – np. popularny „junkers”, nie powinniśmy bagatelizować tego zalecenia. Niewydolna wentylacja może zagrozić naszemu zdrowiu i życiu. Zapraszamy do kontaktu w celu dobrania odpowiedniej kratki wentylacyjnej.

Kratki do drzwi łazienkowych ze stali

Stal nierdzewna to doskonały materiał do wykonania kratek łazienkowych. Podstawową zaletą nad kratkami plastikowymi z całą pewnością jest ich wygląd. Oferowane przez nas kratki mogą zostać polakierowane dowolnym kolorem z palety RAL. Dzięki temu będą stanowić komplet do koloru klamek, a tym samym dopełnią design drzwi. Kolejną ważną cechą kratek drzwiowych jest ich trwałość – w przeciwieństwie do kratek plastikowych, nie odkształcają się, ani nie przebarwiają. Odporność stali na czynniki zewnętrzne sprawia, że możliwe jest ich mycie w zmywarce co dodatkowo korzystnie wpływa na zachowanie higieny.

Kratki wentylacyjne Wrocław

Nasze kratki wentylacyjne i drzwiowe produkujemy w miejscowości Łany koło Wrocławia, zapraszamy wszystkich klientów z Wrocławia oraz okolic Dolnego Śląska do skorzystania z naszych usług. Szczegóły dotyczące lokalizacji znajdą Państwo w zakładce kontakt. Współpracujemy również z klientami biznesowymi. Jeżeli prowadzisz sklep lub hurtownie z artykułami wentylacyjnymi na terenie Wrocławia i okolic – zapraszamy do współpracy, jesteśmy producentami kratek wentylacyjnych.